На правах рекламы:
Змії стародавні

Змії стародавні


У стародавні часи змія шанували як покровителя домашнього вогнища і захисника житла від недоброго ока і підступу злих духів.
Зображення цієї тварини поміщали на стінах будинків, а також на головних міських воротах.
Нерідко змій, як і їх родичів - драконів, вважали охоронцями незліченних багатств, що знаходяться в підземних печерах, а також древніх скарбів, зариті в особливих зачарованих місцях. Швидше за все, саме тому змій часто зображують з дорогоцінним каменем у голові.
У Біблії змія описується передусім як створення, дуже близьке до демона. У Священному Писанні диявола нерідко називають стародавнім змієм, а також змієм-спокусником: усім відомо, що саме в цьому вигляді він збив зі шляху істинного перших людей - Адама і Єву.
Оскільки у багатьох народів змія є своєрідним божеством, цій тварині приписуються лікувальні і магічні властивості. Отруйні зуби і скинута (або знята) зміїна шкіра дуже часто використовуються в різних чаклунських ритуалах, з них виготовляють обереги й амулети, що зберігають людину від хвороб і поганого ока.
Вважається, що перед боєм воїн повинен посипати голову попелом, що залишився від спаленої зміїної шкірки - це зробить його невразливим для ворожих стріл і копій. Щоб уберегтися від різного роду злого чаклунства, відрізану голову мертвої змії прив'язують до натільний хрестик.
У скандинавської міфології згадується особливий змій - морський. Його ім'я звучить трохи дивно: Йормунганд. Це незвичайна істота має настільки величезними розмірами, що простягається по дну всіх океанів і морів, як би оперізуючи весь світ своїм могутнім тілом.
Оскільки підводного змія не бачили живцем вже кілька тисячоліть, неможливо ні підтвердити, ні з упевненістю спростувати його існування. Може бути, він до сих пір лежить на дні океану або ж його просто придумали стародавні поети Скандинавії.
Морські змії, про які розповідається в інших легендах, звичайно не досягають розмірів Йормунганда. Їх довжина тіла рідко перевищує кілька сотень метрів. Більшу частину свого життя ці незвичайні істоти проводять на такій величезній глибині, що їх не бачить практично ніхто - хіба що рідкісні глибоководні риби, пропливали над ними.
Коли морський змій спливає на поверхню океану, піднімається страшна буря, яку викликають руху величезного тіла. Ударом свого могутнього хвоста ця тварина здатна рознести пил велику і тверду скелю.
За деякими відомостями, голос морського змія так само жахливий, як і його зовнішній вигляд.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com