На правах рекламы:
Кит

Кит


У стародавні часи китами називали всіх морських чудовиськ, які досягали величезних розмірів.
У міфах, що розповідають про будову навколишнього світу, кит займає одне з основних місць. Наприклад, в арабських легендах згадується величезний кіт Бахамут, на якому стоїть велетенський бик на ім'я кують. Бик підтримує велику скелю з цілого рубіна, на якій, в свою чергу, знаходиться ангел, постійно стежить за рівновагою світу. Згідно з легендою, Бахамут плаває в безмежному океані, під яким тягнеться нескінченна тьма.
Стародавні слов'яни також вважали, що наша Земля має плоску форму і плаває серед безмежного океану. За переказами, вона спочиває на трьох величезних китах і тридцяти маленьких.
Поступово зміст різних міфів зазнавало значних змін. Наприклад, спочатку Землю підтримували сім китів, проте з часом вона занадто обважніла від гріхів, що здійснюються людьми. Чотири кити не витримали навантаження і збільшеною пірнули в бездонну безодню. Три кити намагалися з усіх сил, проте вони не змогли запобігти затоплення більшої частини суші. Саме це стало причиною біблійного Всесвітнього потопу.
За іншими даними, китів спочатку було лише чотири. Коли один з них помер невідомо від чого, майже вся суша опинилася під водою. Вважається, що після загибелі інших трьох китів на Землі настане кінець світу.
Найбільше легенд про китах можна зустріти у північних народів, наприклад у норвежців та ісландців. В середні віки в Норвегії був випущений збірник під назвою "Королівське дзеркало", де всіх китів підрозділяють на злих і добрих.
Добрі кити часто приходять на допомогу зазнали лиха судам та рятують потопаючих людей, злі ж нерідко топлять вітрильники і пожирають їхні команди. Найчастіше злі кити згадуються в ісландських переказах, наприклад там описуються кит-кінь, кіт-свиня, червоний кіт і нарвав.
Спільними рисами злих китів можна назвати жадібність і агресивність. Вони завжди хочуть чиєїсь крові і плавають по океанах і морях у пошуках кораблів. Нападають вони в такий спосіб: раптово високо вистрибують з води і кидаються на судно зверху, миттєво розбиваючи його на дрібні уламки.
Величезних китів мореплавці нерідко приймають за острова. Існує легенда про одне ірландському ченця-бенедиктинців, який ще в VI столітті зробив спробу відшукати землю обітовану. Пропливаючи на своєму кораблі по Атлантичному океану, він раптом побачив праворуч по борту невідомий острів. Насправді передбачуваний острів був спиною величезного кита, мирно сплячого на хвилях.
Чернець і його супутники висадилися на сушу, нашвидкоруч спорудили невеликий вівтар і відслужили подячний молебень. Трохи відпочивши, вони знову сіли на корабель і залишили незвичайний острів. Цікаво, що кіт, занурений в глибокий сон, навіть не відчув присутності непрошених гостей, розгулюють по його спині.
У християнській релігії кіт вважається символом самого диявола. В ісламі ж ця тварина є одним з десяти звірів, які мешкають в мусульманському раю. У американських індіанців західного узбережжя кіт - всього лише одна з тотемів.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com