На правах рекламы:
Лев

Лев


Цей великий хижак, що відноситься до сімейства котячих, ще в давнину був відомий як цар звірів.
В античних міфах та легендах з левом пов'язано дуже багато різних сюжетів. Вважається, що тілом цього величного тварини мають Сфінкс та грифони (більш докладно про них буде розказано пізніше). У давньогрецькому циклі міфів про численні подвиги знаменитого героя Геракла згадуються імена двох величезних злісних левів - Немейський і Кіферонского.
У Старому Завіті можна прочитати цікаву легенду про знаменитого древнеізраільском силача Самсона. Коли на цього богатиря напав жахливий лев, сміливець схопив розлючену тварину за лапи і розірвав навпіл. Цей сюжет пізніше став основою багатьох живописних, скульптурних і літературних творів.
У деяких легендах Стародавнього Риму лев згадується як символ благородства і прекрасною пам'яті. Розповідають, що один побіжний римський раб зустрів у лісі великого лева, ревучого від нестерпного болю. Виявилося, що в лапі нещасного звіра застрягла величезна скалка. Раб, не вагаючись, підійшов до лева і насилу витягнув зазубрений тріску з рани.
Через кілька років побіжний раб був схоплений і кинутий на арену, де знаходилися голодні леви і інші не менш небезпечні хижаки. Він вже подумки попрощався з життям, як раптом побачив лева, спокійно що до нього: тварина виявилося тим самим левом, якого раб колись допоміг. Побачивши таку картину, інші звірі теж не стали чіпати доброго людини.
Нерідко в давніх переказах чітко простежується зв'язок лев з сонцем (зокрема, сонце є планетою зодіакального знаку Лева). У грецьких та індійських міфах можна зустріти згадка про битви одного або двох львів з сонячними божествами. Цих величних тварин нерідко пов'язують з вавілонським богом Нергалом, а також з єгипетськими богами Гором і Ра.
У давні часи багато людей всерйоз вірили, що леви ніколи не засипають або ж сплять з широко розкритими очима. Тому про них говорили як про найбільш пильних і чуйних сторожа. Можливо, саме тому в готичної та романської архітектури скульптурні зображення цих прекрасних тварин поміщали у парадних дверей королівських палаців і розкішних особняків представників вищої аристократії.
У легендах Середньовіччя характеристика лева дещо змінюється. Почему-то в них говориться, що лев живе високо в горах. Проходячи по вузькій кам'янистій стежкою, він відразу замітає свої сліди довгим хвостом. Якщо дитинчата лева з якоїсь причини народжуються мертвими, самка без праці оживляє їх через три дні.
Лютий характер цієї тварини виявляється, тільки якщо його поранили або дуже сильно розгнівали, а взагалі лев завжди великодушний і добрий (особливо по відношенню до переможеним воїнам і дівам).


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com