На правах рекламы:
Повір'я

Повір'я


Існує безліч різних повір'їв про дивовижні якості та звички лева. Так, він може відразу вилікуватися від усіх хвороб, якщо з'їсть мавпу. За легендами, лев з невідомих причин панічно боїться білого півня (навіть не може чути його співу), а також побоюється отруйного жала Скорпіона.
В давнину багато людей всерйоз вірили, що особливим чином приготовлене серце лева надає людині мужність і відвагу. Глухого від народження людини намагалися вилікувати, прикладаючи до його вух відрізане і країну Урарту вухо мертвого лева. Капелюх або ковпак з левової шкури були універсальним засобом від головного болю і різних психічних захворювань.
У Євангеліях лев спочатку був символом Христа-рятівника, а потім як би трансформувався в диявола - разом з драконом, гаспид та гадюк. Однак у геральдичних зображеннях, створених в Середні віки, лев досить часто займав центральне місце. Це величне тварину можна побачити на гербах багатьох королів та імператорів (наприклад, до цих пір його зображення є частиною герба Великобританії). Слід згадати про один з найвідоміших міфологічних представників левиного роду - Немейський лева.
Батьками цієї істоти були не менш відомі чудовиська - Тифон і Єхидна. За іншими даними, його матір'ю вважається Химера (надалі про неї буде розказано більш детально). Можливо, страшне тварина зовсім не народилося на землі, а потрапила на неї з місяця. За легендами, цей величезний злий лев мешкав в дрімучому лісі неподалік від грецького міста Немей. Він жер домашню худобу і нерідко здійснював напади на людей. Греки вірили, що цього жахливого звіра неможливо перемогти, оскільки він був невразливим для будь-якого, навіть самого досконалого зброї. Щоб нарешті знищити страшне чудовисько, микенский правитель Еврісфей відправив хороброго героя Геракла, щоб викликати лева на поєдинок.
Коли сміливець підійшов до печери, яка була лігвом монстра, лев як раз відпочивав після ситного обіду. Геракл спробував вистрілити в нього з лука, проте його стріли не змогли пробити товсту шкіру тварини. Тоді герой оглушив Немейський лева своєю чудовою палицею, а потім з легкістю задушив його. З непробивною шкури чудовиська герой спорудив собі хітон, який згодом не раз рятував його в бою.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com