На правах рекламы:
Орел

Орел


З давніх часів орел залишається символом сміливості, волі, сили і пильністю. Іноді йому приписують і негативні якості: жорстокість і безглуздість характеру.
Індійці вважають, що дві божественні птиці - Гаятри і Гаруда - насправді є величезними орлами. У шумерсько-аккадських легендах таке ж походження має інша чарівний птах - Анзуд.
У деяких міфах орел описується як посланець вищих сил, що приніс на землю вогонь. У стародавніх єгиптян орел символізує душу померлої людини. У Стародавній Греції цей птах тісно пов'язана з Зевсом: улюбленець верховного бога Ганімед використовує орла як транспортний засіб. Відповідно в Давньому Римі цей птах стає неодмінним атрибутом Юпітера. Цікаво, що в американських індіанців вже сам орел є верховним божеством.
В Ассирії, Персії, Вавилоні та Римі горда птах став символом могутності і сили - так, на бойових прапорах царя Дарія красувалися великі золоті орли. У Єгипті (в епоху правління Птоломея) орли зображувалися на монетах.
Не менший інтерес викликає поява зображень орла з двома головами, повернути в протилежні сторони, - як відомо, в даний час він зображується на російському гербі. У стародавніх іудеїв це незвичайне створення було уособленням Святого Духа.
За іншими даними, дві голови символізували об'єднання Ассирії з мідійських державою (згадана подія відбулася в VI столітті до Різдва Христова). У стародавніх хетів двоголовий орел означав Небесного Володаря.
У Римі зображення двоголового орла вперше з'явилося в 330 році. Воно було запропоновано імператором Костянтином Великим в період перенесення столиці держави в Константинополь: дві голови незвичайної птиці символізували єдність двох частин могутньої імперії - Східної і Західної. Пізніше двоголовий орел став зображуватися на гербі Візантії.
У Росії двоголовий орел з'явився на гербі з 1472. У християнській релігії він символізує спасіння і оновлення безсмертної душі людини.
У легенді, створеної багато століть тому, описується орел, який, відчувши наближення старості, піднімається вгору до самого сонця і полум'я його жаром свої великі крила, а потім три рази занурюється у води чудесного джерела і відновлює яскраве забарвлення оперення і гостроту зору.
Про цих дивних птахів розповідають також, що вони навчають своїх щойно вилупилися пташенят не кліпаючи дивитися на сонце. Якщо малеча не витримують важкого випробування, їх без жалю викидають з рідного гнізда.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com