На правах рекламы:
Осьминог

Осьминог


У стародавніх міфах і переказах восьминіг згадується дуже часто. Це взагалі-то невинне істота описують як страшне чудовисько гігантських розмірів, наводить жах на мореплавців. Нерідко з восьминогом плутають його найближчого родича головоногого молюска кальмара, хоча на вигляд ці тварини не дуже схожі між собою.
Про це морському жителі писали багато античні автори, наприклад, Пліній Старший і Еліан. За деякими відомостями, в образі міфічного чудовиська Сцилли можна розгледіти риси восьминога, а іноді останнього чомусь плутають з кракеном.
Стародавні греки називали восьминога самим ненажерливим з усіх істот, що мешкають в море. Багато хто вважав, що за відсутності відповідної їжі голодний монстр здатний відкусити і проковтнути власне щупальця, правда, через деякий час воно знову відростає до колишніх розмірів.
У міфах та легендах жителів Полінезії восьминога надаються особливі риси, які можна назвати божественними: Великий восьминіг вважається першою твариною, що породила дві головні стихії - Воду й Вогонь.
У XIX столітті моряки розповідали один одному безліч льодових душу історій про напад восьминогів (їх ще називали спрутами) на торговельні і військові кораблі. Ці страшні чудовиська простягали свої довгі щупальця на палубу судна, хапали не встигли сховатися людей і тягне в похмурі глибини океану. Іноді великим Спруту вдавалося навіть потопити цілий корабель разом з пливла на ньому командою.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com