На правах рекламы:
Аспид

Аспид


Багатьом відома назва цієї дуже отруйної змії, що живе в південних краях. Однак в міфології аспид зовсім не схожий на неї.
У Біблії та інших церковних книгах нерідко можна прочитати про аспид - страшної отруйної змії. На голові у неї ростуть великі роги, шкіра світло-бежевого кольору, покрита страхітливими білими і чорними плямами.
Багато вчених, які вивчають різні старовинні рукописи, вважають, що це створення походить від величезної єгипетської кобри, довжина тіла якої може досягати двох метрів. Вважається, що саме таку кобру цариця Клеопатра притиснула до грудей, вирішивши накласти на себе руки. Єгипетські фараони використовували голову і розправлені капюшон гігантської кобри в якості символів верховної влади.
У середні віки існувало народне повір'я, що аспіда можна легко виманити з його глибокої нори за допомогою особливої музики чи співу досвідченого заклинача. Проте хитра істота, що володіє тонким слухом, іноді знаходило спосіб уникнути неминучої смерті: воно притискалося одним вухом до землі, а інше щільно затикали своїм власним довгим хвостом. Цю легенду можна більш докладно прочитати в Псалтирі. У Біблії аспид символізує або простого смертного, що загрузнуло у своїх гріхах, або давнього мудрого змія, що спокусив праматір Єву покуштувати прекрасний плід із забороненого дерева (тобто, по суті, самого диявола).
Деякі старовинні автори описували аспіда як чарівне крилатий тварина, схоже на дракона, але набагато менших розмірів. Вони стверджували, що аспид все своє життя проводить у польоті, лише зрідка опускаючись на вершини неприступних скель. За іншими відомостями, в голові у цього чудовиська знаходиться великий коштовний камінь дивовижної краси, який в темряві може випускати слабкий мерехтливе світло.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com