На правах рекламы:
Мандрагора

Мандрагора


Слід також згадати про мандрагори - незвичайному рослині. Коли мандрагору висмикують з корінням із землі, це незвичайне рослина видає несамовитий крик, який позбавляє розуму всіх, хто чує його.
За деякими відомостями, мандрагора, як і багато живі істоти, може бути чоловічої і жіночої статі. Ще Пліній писав у своїх творах, що біла мандрагора є самцем, а чорна - самкою.
Складальники мандрагори (точніше, її коріння, які цінуються дуже високо), щоб не потрапити в біду, повинні дотримуватись певних правил. Так, для початку навколо рослини варто окреслити три кола спеціально узятим для цього мечем. Дивитися при цьому слід на захід, причому ні в якому разі не можна обертатися.
За легендою, іноді запах листя мандрагори буває настільки сильним, що людина, що надав його, надовго (або навіть назавжди) втрачає дар мови. Якщо висмикнути мандрагору відразу, без попередньої підготовки, можна накликати на себе страшні нещастя.
Йосип Флавій радить для видобутку кореня мандрагори взяти з собою велику собаку. Її прив'язують до стебла рослини міцною мотузкою, а потім кидають далеко в сторону шматочок м'яса. Собака, кинувшись за частуванням, з легкістю висмикує мандрагору із землі. Незабаром після цього нещасна тварина гине в жахливих муках.
З листя цього зловісного рослини можна приготувати безліч різних чарівних зелій і зілля, а також дієвих ліків від виснажливих важких хвороб.
Деяка схожість вигадливо розростається кореня мандрагори з людською головою стало причиною виникнення легенди про те, що ця рослина найчастіше можна знайти у підніжжя старих шибениць.
Існує ще одна не менш цікава рослина - борамец. На вигляд він трохи нагадує звичайного барана. Листя і стебло борамца покриті густим золотистим пушком. Чарівні властивості цього незвичайного рослини не втрачаються навіть після того, як його зірвали і сушиться.
Борамец за своє життя відрощує п'ять або шість коренів. Якщо спробувати зрізати з нього смужку кори ( "шкіри"), з ранки починає по краплях сочиться яскраво-червоний сік, дуже схожий на кров. Можливо, саме ця особливість робить борамец улюбленим ласощами вовків і здичавілих собак.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com