На правах рекламы:
Бегемот

Бегемот


Інша назва цієї тварини - гіпопотам. З давніх часів до нас дійшло безліч легенд та переказів, пов'язаних з бегемотом.
Почнемо з назви. У перекладі з грецького слово "гіпопотам" означає "річкова кінь" (хоча схожість цієї істоти з конем досить сумнівно). Ще в XIX столітті його нерідко іменували нільської конем.
Бегемота можна вважати одним із самих значних звірів, про яких згадується в Біблії. Деякі вчені вважають, що під цією назвою ховається стародавній викопний слон або навіть величезний доісторичний ящір (можливо, динозавр).
Множина назви дивного створення в перекладі означало "бестії", "чудовиська". У стародавніх єврейських легендах саме бегемота (а не лева) вважали істинним царем звірів - точно так само Левіафан міг керувати усіма рибами в морях, а Зіз був верховним правителем птахів.
За переказами, бегемот здатний одним-єдиним ковтком випити всю воду зі священної ріки Йордан і за один день з'їсти всю траву зі схилів тисячі величезних горбів. Саме тому Господь створив лише двох таких жахливих монстрів (за іншими відомостями, навіть одного, причому чоловічої статі). Вони були позбавлені інстинкту продовження роду і здатності до розмноження, що загалом справедливо - розплодилися, гіганти проковтнули би всю рослинність на Землі і потім самі померли б від голоду.
Прихильники ісламу чомусь вважають, що бегемот являє собою величезних розмірів рибину, на якій стоїть велетенський бик. На голові бика міцно закріплений гігантський рубін, в якому полягає основа світобудови.
У Стародавньому Єгипті бегемот уособлював злісне божество на ім'я Тифон. Крім того, це ні в чому не винні тварина була символом нечестивості і нахабства.
У середньовічній Європі з бегемотом порівнювали жадібних і безчесних людей що тиснете бідних, але тих, хто тремтить перед владою і багатством. Як не дивно, це тварина жодного разу не згадується в легендах як символ огрядності.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com