На правах рекламы:
Добрі й злі Фейрі

Добрі й злі Фейрі


Істоти, що живуть у Чарівної країні, можуть бути добрими і злими. Досить часто вони тримаються разом, при необхідності захищаючи один одного.
Добрі чарівні створення дуже приязно ставляться до людей. Вони рідко завдають людям шкоду навмисно, однак іноді можуть пожартувати над людиною. Їх розіграші бувають неприємними, але особливого занепокоєння не завдають.
Злі Фейрі не відмовляються від можливості налякати або обдурити людини. Нерідко вони крадуть у селян худобу і крадуть дітей, залишаючи в колисці подменишей. Злісні створення можуть змусити людину вбити собі подібного, проте їх досить просто перехитрити, зарізав іржавим ножем коня або корову. Фейрі, що не відрізняються великим розумом, нічого не запідозрять, а смерть домашньої тварини заспокоїть їх хоча б на якийсь час.
У ряді Фейрі особливе місце займають створення, відомі під загальною назвою "тілвіт тег". Ці благородні істоти завжди готові прийти на допомогу людям і відрізняються винятковою чесністю: якщо вони щось забирають собі, натомість обов'язково залишають рівноцінну річ. Як злі, так і добрі Фейрі зовсім не вміють брехати. Вони часто лукавлять, кажучи не всю правду, тому прості смертні іноді неправильно їх розуміють.
Чарівні істоти ніколи не крадуть майно один у одного, оскільки в Чарівній країні за крадіжки карають дуже жорстоко. Існує легенда про одного трау (про ці Фейрі більш докладно буде сказано нижче), який поцупив у свого родича срібну ложку. За це "правопорушення" нещасного назавжди вигнали з Чарівної країни у світ людей і прирекли на довгі мандри.
Пізніше трау дозволили відвідувати рідні місця один раз на рік - на Святвечір, але при цьому він повинен був стискати в зубах шматок яєчної шкаралупи. Мешканці Чарівної країни, яким він попадався на дорозі, щипали невдалого трау і давали йому стусана.
Досить часто чарівні істоти викрадають маленьких дітей у неуважних матерів.
Причини таких "витівок" можуть бути різними: одні злі Фейрі приносять немовлят в жертву свого покровителя - дияволу, інші ж піклуються про продовження вимираючого роду і намагаються "поліпшити породу".
Деякі забудькуваті батьки не поспішають хрестити своїх діток. Дуже часто така недбалість призводить до нещастя, бо вкрасти можна тільки нехрещених дитини.
Замість викраденого сина або дочки Фейрі залишають у дитячому ліжечку так званого подмениша, наприклад шматок дубового стовбура, якому додані приблизні обриси людського тіла. За допомогою особливого чаклунства такий колода здається живою дитиною.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com