На правах рекламы:
Російська Хеллоуїн

Російська Хеллоуїн


На Русі існував схожий свято під назвою Самхейн. Його відзначали ще за часів язичництва, а зараз про нього практично не згадують. Оскільки вплив Заходу на нас досить велика, вже кілька років у Росії святкують Хеллоуін, дотримуючись при цьому тільки американські традиції.
У слов'ян Самхейн проходив взагалі-то досить нецікаво. У цю ніч наші предки розпалювали багаття і залишали на столах, покритих білими скатертинами, частування для померлих родичів, щоб їх душі, які прилетіли на свято до рідних домівок, не потривожили живих людей.
Іноді накриті столи виносили з хати і ставили посеред проїжджої дороги, щоб душі предків, що йдуть на Захід слідом за сонцем, могли зупинитися і відпочити.
В Ірландії Самхейн відзначали в першу ніч нового року. Кельти вважали, що в це свято ельфи і інші Фейрі переселяються з одного чудового пагорба в іншій. Вони пересуваються великими юрбами, весь час граючи дивні мелодії на чарівних скрипки і сопілках.
Якщо їм трапляється на дорозі випадковий перехожий, його чекають серйозні неприємності: нещасного хапають за ноги і за руки і силою тягнуть у натовп. Вибратися з неї вдається не кожному - зазвичай ельфи своєю музикою і танцями зачаровують простих смертних і ведуть у свої краї.
Навіть домашні Фейрі в ніч Хеллоуїна і Самхейн стають агресивними і можуть завдати чимало бід своїм "господарям". Тому в таку ніч краще не спати до першого півнячого крику - просто так, про всяк випадок.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com