На правах рекламы:
Дні сонцестояння

Дні сонцестояння


Ще з язичницьких часів святами нечистої сили вважали ночі напередодні так званих днів сонцестояння: з 22 на 23 червня і з 22 на 23 грудня. Ці урочистості тривали і після прийняття християнства на Русі.
Як і у свята, описані вище, в ці ночі як би витончується і без того нетривка межа між нашим і іншим світами: так душі давно померлих людей отримують можливість відвідати своїх живих родичів, а злі Фейрі - наслати божевілля і важкі хвороби.
Після грудневого сонцестояння день поступово починає збільшуватися. Дуже важливо було "зігріти" найдовшу ніч у році і збудити сонце від сну - саме з такою метою люди палили в цю ніч багаття, зігріваючи душі померлих предків, які прилетіли на вогонь.
Проте найважливішою для всякого роду нечисті була найкоротша ніч року - ніч напередодні дня Івана Купали. Насправді це свято в християнській Русі був присвячений святого Іоанна Хрестителя, а ім'я Купала дійшло до нас ще з часів язичництва: давні слов'яни всерйоз вважали, що в найкоротшу ніч сонце купається, готуючись до весілля з ясною світанкової зоря.
Після свята Івана Купали ночі поступово збільшуються, а дні непомітно стають все коротшими. Зрозуміло, вся нечиста сила, дуже любить темряву, бурхливо радіє такому повороту подій. У давні часи люди вірили, що демони і чорти намагаються перешкодити сонечку зустрітися з зорею, і намагалися допомогти йому: розпалювали великі вогнища і кидали у воду негайні дерев'яні обручі, які були символом сонця.
Вважалося, що, якщо хто-небудь наважиться стрибнути через багаття, всі торішні гріхи сміливця негайно ж згорять у очищає полум'я. В ніч Івана Купали обов'язково слід скупатися в річці або озері: вода, як і вогонь, очищує душу людини від торішніх гріхів.
Іноді в цю ніч посеред великої лісової галявини спалювали страшне опудало, зроблене з пучків старої соломи і одягнене в довгу білу сорочку. Його іменували Марою або Колядою. Сам процес спалення був обставлений дуже урочисто й пишно. Мара-Коляда була символом смерті, і її знищення означало вічне торжество життя.
У ніч Івана Купали чари старих сільських чаклунів виходять особливо вдалими і міцними: нечиста сила проявляє в цей час найбільшу активність і охоче допомагає своїм друзям.
Багато людей до сих пір в цю ніч відправляються в ліс і намагаються відшукати чарівну квітку папороті, хоча наукою вже доведено, що папороть просто не може зацвісти, оскільки розмножуватися не насінням, а суперечками. Однак наука наукою, а в диво все-таки дуже хочеться вірити.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com