На правах рекламы:
Поняття про честь

Поняття про честь


Вже згадувалося, що у Фейрі існують власні поняття про гідність і честь, які з'явилися ще в давні часи. Простих смертних, зневажливо ставляться до цих правил, чудові створення жорстоко карають. Фейрі також стежать за дотриманням важливих таємниць і карають нахаб, які намагаються зазирнути в чарівний світ.
Розповідають про одну цікаву сільської дівчини, яка хотіла подружитися з Фейрі. Одного разу вона вирішила підглядати в замкову щілину, чим займаються чудові створення, коли їх ніхто не бачить. Дівчина побачила, що Фейрі маже очі своїм дітям якоїсь дивної маззю. Коли Фейрі кудись відлучився, вона знайшла цю мазь і хотіла намазати собі одне око, однак злякалася можливих наслідків і залишила цю витівку. Все б обійшлося благополучно, якщо б Болтушка не розповіла про свої наміри Фейрі. Чарівне істота, розгніваний втручанням у її справи, засліпило бідолаху на одне око і посадив її на спину коня-перевертня, який помчав стрілою по селі і скинув дівчину в глибокий ставок, звідки вона вже не змогла вибратися.
Фейрі зазвичай щедро нагороджують людей, що їм навіть невелику допомогу. Однак облагодіяними людині не варто хвалитися подарунками чарівних створінь: після цього на його тілі можуть з'явитися особливі ельфійські мітки. Розлютившись, Фейрі можуть наслати параліч та інші тяжкі хвороби.
Існує легенда про одного старого, який славився на всю округу своєю дивною скупістю. Одного разу він ішов ввечері по пустки і раптом побачив декількох Фейрі, що сиділи за багато накритим столом і явно збиралися бенкетувати. Не довго думаючи, старий спробував накрити стіл свого крислатого капелюхом, розраховуючи злякати чудових істот і потім забрати з собою їх їжу.
Як тільки скнара кинув капелюха на стіл, звідкись пролунав гучний свист. На старого було накинуто безліч міцних павутинок, які пов'язали його по руках і ногах, зовсім позбавивши можливості рухатися.
Потім Фейрі накинулися на скупердяя і почали його щипати. Його муки тривали всю ніч, поки розсерджених істот не злякав перший крик півня. З величезними зусиллями старий все ж таки доплентався до дому. Після цієї події він до кінця життя мучився від жорстоких нападів ревматизму.
Наведений вище приклад наочно доводить, що Фейрі терпіти не можуть скнарості, неввічливості і брутальності. Вони також не люблять людей з похмурим характером, вважаючи за краще спілкуватися з більш приємними співрозмовниками.
Якщо в будинку постійно підтримується порядок і готується смачна їжа, Фейрі зазвичай нагороджують старанну господиню. Нечупар і лентяек вони принагідно намагаються провчити. Сильно дістається недбайливих чоловікам, які ображають і б'ють своїх дружин, а також невиправним лихослів'я. Розповідають про одного злого селянина, постійно зриває своє невдоволення на дружину і дітей. Його боялися не тільки домочадці, але і тварини. Фейрі більше не могли терпіти грубість та ганьба цієї людини, до того ж вони дуже співчували його дружині. Одного разу вночі вони хитрістю виманили селянина з будинку і завели в саму середину болота, звідки йому вже не вдалося вибратися.
Щоб не посваритися з Фейрі, слід підтримувати в домі порядок, не виявляти цікавості і вести себе ввічливо.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com