На правах рекламы:
Подяка Фейрі

 Подяка Фейрі


Більшість мешканців Чарівної країни дуже злопам'ятні і не прощають образ, які завдали їм люди. Проте на добро вони завжди відповідають добром.
На вдячність Фейрі можуть розраховувати тільки щедрі й добрі люди, щодня залишають на своєму ганку блюдце з молоком або вершками і свіжу коржик. Чудові істоти, будучи в хорошому настрої, можуть принести в будинок успіх і достаток, своїми чарами зробити невичерпними запаси їжі і вина, а також допомогти знайти старовинний скарб. Однак слід пам'ятати, що більшість Фейрі не люблять, коли їм дарують новий одяг, і нерідко залишають будинок неуважних господарів.
Розповідають, що один неакуратний селянин щовечора виливав помиї прямо за свій паркан. Вранці їх зазвичай з'їдала велика свиня, що належить сусідові.
Одного разу за звичкою нечупара взяв відро з помиями і вже збирався виплеснути їх за паркан, як раптом поряд з хвірткою з'явився незнайомий чоловік у широких зелених штанях і куртці, з-під якої визирав червоний жилет .
Непроханий гість підійшов до селянина і став вичитувати його за те, що він уже багато років поливає своїми харчовими відходами житло Фейрі.
Цікаво, що незнайомець не погрожував розправою господареві будинку - він лише попросив придумати який-небудь підходящий вихід з положення і пообіцяв з'явитися на наступний день, щоб вислухати відповідь.
Селянин спитав поради у своєї дружини і на наступний день переніс двері будинку трохи вбік. У результаті всі залишилися задоволеними. Господар будинку безперешкодно міг вихлюпувати помиї на вулицю, бруд більше не текла потоком зі стелі житла Фейрі, а сусідська свиня не залишилася без улюбленої ласощі.
Незнайомець не забув поступливо селянина: раз на тиждень на ганку його ферми з'являлася старовинна срібна монета. Варто знати, що деякі Фейрі не здатні творити добрі справи, навіть якщо хтось ставиться до них добре.
Один юнак, що живе в маленькому селі, пізнього вечора повертався додому і почув гучні стогони, що долинали з-під великого каменя. Насилу він підняв камінь і знайшов у поглибленні під ним маленьке дивну істоту з довгим золотистим волоссям.
Чудове створення прийнялося дякувати хлопця, що визволив його від мук, і запитали, що б він хотів отримати в якості нагороди: красиву і працьовиту жінку або ж глиняний горщик, доверху наповнений золотими монетами і коштовностями .
Юнак відмовився від запропонованого і попросив лише допомоги в роботі на фермі. Істота охоче погодився, проте попередив, що буде працювати просто так і дякувати його не слід. Якщо ж хлопець, забувши про все, скаже йому "дякую", справи на фермі одразу прийдуть до занепаду. Після цього істота повільно розтануло в повітрі.
Наступного дня виявилося, що робота юнаки зроблена так, що не до чого причепитися, зате в інших селян весь їхню працю був безнадійно зіпсований. Це тривало протягом кількох днів. Відчувши недобре, працівники почали наперебій скаржитися своєму господареві.
Юнак, зрозумівши, що Фейрі так просто не заспокоїться, викликав свого добровільного помічника і попросив залишити його в спокої, однак, забувши застереження істоти, сказав йому "дякую" за надані послуги.
Розсерджений Фейрі гнівно пирхнув і зник. З цього моменту справи у юнаки пішли все гірше й гірше. Зле істота не переставало його руки не здіймаються. Парня незабаром попросили піти з ферми: він так і не зміг знайти собі дружину і помер на самоті.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com