
Всім відомо, що вепр - це дикий лісовий кабан, близький родич звичайної домашньої свині. У перекладі на російську мову його назва означає "дикість", "жорстокість".
Одна з найхарактерніших рис вепра - обжерливість. У далекій давнині на гробницях правителів Єгипту зображували у вигляді барельєфа сцену суду Осіріса, який перетворював ненажеру в брудну свиню.
У Середньовіччі вепр став символом лінощів і розпусти. На деяких живописних полотнах того часу можна побачити богиню Венеру, що зображена що сидить верхи на кабані.
Стародавні єгиптяни, фінікійці і мусульмани називали вепра "нечистою" твариною. Пізніше м'ясо свині навіть було заборонено до вживання в їжу, причому ця заборона серед прихильників ісламу діє донині.
В Індії вепра вважали одним з яскравих проявів божественної сутності. Наприклад, у древній індуїстської легендою про численні перетвореннях Вішну згадується, що цей бог одного разу перетворився на величезного вепра, щоб врятувати землю від зникнення в бездонному океані.
Досить часто кабана використовували як жертовну тварину в різних релігійних ритуалах. В античні часи на золотих монетах зображували Марса, на плечі якого була накинута шкура вепра - це страшний звір з величезними іклами, що стирчать з вишкірені пасти, вважався символом бога війни.
Лісовий кабан нерідко зображали на гербах середньовічної аристократії. Так, на щиті британського короля Артура намальована голова вепра. За часів правління Генріха III це тварина разом з леопардом і левом стало однією з центральних фігур, розташованих на англійській державний герб.