На правах рекламы:
Смертні чи Фейрі?

Смертні чи Фейрі?


У числі інших обрядів Фейрі запозичили у людей обряд похорону, що цілком справедливо наводить на думку про їх смертності. Однак багато легенд стверджують, що насправді ці істоти ніколи не старіють і, отже, можуть тільки загинути на полі бою або померти від отриманих ран.
За деякими відомостями, у Фейрі немає безсмертної душі, як у людей, тому після смерті вони просто гаснуть, як полум'я свічки на сильному вітрі. Якщо чарівні істоти не беруть участь у війнах і по можливості уникають небезпечних для них ситуацій, вони можуть існувати вічно.
В інших легендах говориться, що Фейрі, померлі (чи загиблі) в світі людей, відразу ж потрапляють назад в рідну Чарівну країну, недоступну для смерті, де продовжують жити.
Іноді чудесним створінням настільки набридає їх нескінченне існування, що вони самі хотіли б померти, проте для цього їм довелося б зробити неможливе - якимсь чином знайти безсмертну душу, яка могла б після смерті покинути тілесну оболонку. Існує старовинна народна прикмета, що зустріч з похоронної процесії Фейрі обіцяє нещастя. Підтвердженням цього служать наступні розповіді.
Одного разу увечері два сільських жителя неквапливо йшли додому. Їх дорога проходила повз старого кладовища. Коли чоловіки минули цвинтарні ворота, годинник на дзвіниці голосно пробили північ. Через кілька секунд з боку каплиці раптом долинув похоронний дзвін дзвонів.
Перелякані селяни нарахували рівно 26 ударів - саме стільки років кілька днів тому виповнилося молодшому з чоловіків. Тим часом на кладовищі з'явилася незвичайна процесія.
Сотні дивних істот дуже маленького зросту повільно рухалися по доріжці між могилами і несли труну, кришка якого була відкинута на петлях. Зі сторони цього незвичайного ходи лунала чарівна сумна мелодія, від якої на очі самі собою наверталися сльози. Коли похоронна процесія рухалася повз селян, старший з них набрався хоробрості і обережно заглянув в труну. Знаходиться там людина на вигляд був не відрізняється від другого чоловіка.
Скам'янілі від жаху селяни не могли вимовити ні слова. Вони просто стояли й дивилися, як маленькі істоти звернули на бічну стежку і незабаром зовсім зникли з уваги.
Всупереч своїм найгіршим побоюванням обидва селянина благополучно дісталися до своїх будинків. Однак через місяць і один день молодший з них, якому нещодавно виповнилося 26 років, випадково впав у щойно викопаний колодязь і зламав собі шию.
Інша легенда розповідає про фермера, який вночі проходив повз сільської церкви і помітив промінь світла, вибивається з-під дверей. Цікавий селянин обережно відкрив двері і, затамувавши подих, заглянув всередину.
Він побачив носилки, що стоять посеред церкви, і що лежить на них крихітне тільце. Навколо великим натовпом скупчилися Фейрі з сумними обличчями. Біля вівтаря темнів невеликий прямокутник щойно виритої могили і лежала маленька купка землі.
Незабаром зажурені Фейрі поволі опустили тіло в могилу і голосно закричали: "Наша королева померла!" Їх голоси були настільки пронизливими і сумними, що фермер не втримався і підхопив їх крик. В ту ж секунду в церкві піднявся жахливий вітер, всі свічки відразу ж згасли, а Фейрі в темряві накинулися на селянина і стали колоти його гострими стрілами.
З жахом чоловік кинувся бігти і через кілька хвилин вже був удома. На щастя, чарівні істоти не стали його переслідувати.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com