На правах рекламы:
Ворон

Ворон


Багатьом ще з дитинства відомо, що цієї птиці з давніх часів приписували різні чаклунські здібності та чарівні властивості.
У давні часи вважали, що ворон має величезну владу над долями людей. Особливо сильна влада була приписана чорним воронам. У цих птахів від природи дуже різкий, пронизливий голос і пильні очі - можливо, саме тому багатьом людям в їх крику чується передвісником майбутньої страшної біди.
У Древній Греції воронів звинувачували в тому, що вони здатні викликати страшну бурю, кліпаючи своїми великими крилами.
У Шотландії та Ірландії воронів присвячували кровожерливим богиням війни - Мачі, Ньюмена і Бадб. Цих птахів ще іменували "Бадб ката", що в перекладі означає "войовничий ворон". Такому ставленню до досить нешкідливим птахам можна знайти пояснення: воїни, що брали участь у серйозній сутичці, часто бачили воронів, що кружляють над полем битви, викльовував очі у загиблих солдатів і виривали шматки ще теплого м'яса з їх і без того поранених тел.
З давніх-давен вважається, що ворони здатні повідомляти обраним про майбутні події. Нерідко вони кружляють над воїнами, яким судилося загинути в майбутньому бою. Існує повір'я, що якщо кілька воронів всядуться в ряд на даху якого-небудь будинку, його господарі незабаром розоряться або ж їх спіткає страшне нещастя.
У Данії багато хто вважає, що поява в селі великого чорного ворона провіщає швидку смерть місцевого священика. В Уельсі при появі гостя на порозі будинку, перш ніж відкрити йому двері, господарі уважно прислухаються: якщо звідки-небудь пролунає гучне каркання ворона, чоловік прийшов з поганими намірами і впускати його в будинок не слід.
Ірландські легенди про цих птахів не менш цікаві. Так, якщо скрипучий голос ворона чується з північного сходу, незабаром слід чекати крадіжки домашньої худоби.
Якщо зловісна чорна птиця влітала в розчинене навстіж вікно і сідала на ліжко людини, нещодавно який поїхав з дому, йому вже не судилося повернутися назад. Неминуча смерть чекала жінку, якщо ворон пробирався до неї в кімнату і влаштовувався на подушці.
Якщо ворон сідав на ворота і каркав тихо, майже нечутно, це віщувало хвороби мешканців будинку і масовий падіж худоби. Якщо дружина, провівши чоловіка в далеку дорогу, того ж дня бачила великого ворона, що кружляють над дорогою, їй судилося через деякий час стати вдовою.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com