На правах рекламы:
Гідра

Гідра


Звичайний прісноводний поліп під назвою "гідра" в стародавні часи не був таким непомітним і нешкідливим для людини, як зараз.
Одна з найвідоміших гідр - Лернейська, детально описана в міфах Древньої Греції. Це дочка двох страшних монстрів - Тифона і Єхидни (єхидна).
зображають це чудовисько у вигляді змії з дев'ятьма человечьим або драконівським головами, розташованими на довгих звиваються шиях. Тіло гідри вкрите великою зазубрений лускою, виблискують на сонці. Її тулуб по товщині перевершує саме велике дерево, а довжина тіла настільки велика, що якщо страховище підніметься на кінчик хвоста, його голови будуть підніматися над лісом.
За легендою, Єхидна народила своє страшне дитя неподалік від чарівного джерела, що б'є з землі неподалік від озера Лерн. До цього джерела зазвичай приходили вбивці, щоб очистити свої душі від гріха і скверни. Саме там згодом і оселилася гідра.
Величезне чудовисько постійно відчуває жахливий невгамовний голод і дуже швидко знищує всі доступні йому запаси їжі. Їжею гідрі служать стада корів і кіз, а також стиглі пшеничні колоски. Її смертоносний подих здатне вбити будь-яка тварина або рослина.
Довгий час нікому з давніх воїнів не вдавалося перемогти злісне створення. Удача супроводжувала лише Гераклові - великого давньогрецького героя. Він наступив гідрі на довгий лускатий хвіст і почав палицею збивати голови. Однак на місці кожної отлетевшей в сторону голови одразу ж з'являлися дві нові, і гідра ставала все сильніше.
Невідомо, чим би закінчилася ця кривава битва, якби на допомогу герою не прийшов його вірний друг Іолай. Він став припікати шиї гідри, нові голови перестали зростати, і незабаром жахливий монстр був переможений.
У середньовічній літературі досить часто зустрічається згадка про іншу гідрі - водяна змія. Вона жила в каламутних водах річки Ніл і постійно билася з крокодилом, що жили в тій же річці. За легендою, вона щоранку терпляче чекає, коли крокодил міцно засне на березі, широко відкривши свою жахливу пащу. Побачивши це, гідра заповзає в його нутро і з силою розриває на дрібні шматочки.
Боротьба гідри з крокодилом символізує очищення від гріхів: крокодил є прообразом пекла і смерті, а гідра виступає в ролі Христа-рятівника, який спускається в пекло і виводить звідти душі грішників.
У середньовічних скульптурних і живописних творах гідра зображується у вигляді семіголового дракона Апокаліпсису. Величезного Ламбтонского хробака, що мешкає в Північній Англії, також можна віднести до роду гідр. За легендами, він живе на дні річки. Кожну ніч це чудовисько безшумно виповзає на берег і пожирає людей і їх домашню худобу.
Багато сміливці намагалися знищити Ламбтонского хробака, однак всі спроби закінчувалися невдало: його тіло, розрубані на дрібні шматки, зараз же знову зросталася і ставало єдиним цілим. За переказами, вбити хробака зумів господар Ламбтонского замку. Слідуючи порадою мудрою відьми, він покрив свої обладунки гострими і міцними шипами і безстрашно увійшов у річку.
Коли злий монстр обвілся навколо сміливця і стиснув його в смертельних обіймах, шипи прокололи наскрізь тіло черв'яка, розірвавши його на дрібні клаптики. Шматочки тіла забрала швидка течія, так що вони не змогли знову зростися. Так було знищено Ламбтонскій черв'як.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com