На правах рекламы:
Ехидна (Єхидна)

Ехидна (Єхидна)


У міфах Древньої Греції Єхидна описується як страшне чудовисько - величезних розмірів змія з жіночими торсом і головою. Тіло її вкрите великими бридкими плямами. Особа Єхидни досить привабливо, однак його приємні риси постійно спотворені дикої злобою.
Мешкає це чудовисько у великій печері, розташованій високо в горах. Воно заманює ні в чому не винних подорожніх у своє лігво і там пожирає їх живцем. Походження Єхидни сумнівно. Одні перекази свідчать про те, що її батьками були Тартар (бог бездонною прірви) і Гея (Земля), інші - що вона насправді дочка велетня на ім'я Хрісаор і океаніди Калліроя.
Деякі вважають, що Єхидна знаходиться в спорідненості з найстрашнішої Горгоною - Медузою: згідно з легендою, коли Персей відтяв голову Медузу, з її тіла вибрали крилатий кінь Пегас і велетень Хрісаор, син морського бога Посейдона . Якщо простежити за цією лінією родинних стосунків, можна з'ясувати, що Єхидна - онука горгони Медузи.
За міфами, жахлива Єхидна сама привела на світ безліч жахливих монстрів. Від Тифона - велетня з безліччю драконівських голів - вона народила триголового пса Кербера - майбутнього стража підземного світу, девятіголовую лернійську гідру і двоголового пса Орфа, який згодом став охороняти стада Геріона. За деякими відомостями, дітьми Єхидни також є Сфінкс і Немейський лев.
Серед нащадків Єхидни траплялися і людські істоти. Найвідоміший історик Геродот повідомляє, що чудовисько якимось чином примудрився спокусити видатного грецького героя Геракла і згодом народила від нього трьох синів - Агафірса, Гелона і, нарешті, скита, який став володарем могутнього Скіфського царства.
Єхидна могла б породити ще безліч не менш дивних істот, проте його життя не був таким довгим: її вбив стоглазий велетень на ім'я Аргос.
У Середні століття з'явилася легенда про змії-єхидна, що вважалася у той час наймерзеннішою і хтивим істотою з огидними звичками і звичками. За деякими відомостями, вона не здатна народжувати дитинчат подібно тваринам і людям: через визначений термін діти прогризають черево своєї матері, вбиваючи _ее ^ ігвиходят на свободу.


При полном или частичном использовании любых материалов обязательна активная ссылка на nevafest.com